Rafał Maślak. To dla mnie przygoda

Piątek, 3 marca 2017 (09:40)

Odwiedziliśmy plan słynnego serialu, by poporozmawiać z Misterem Polski 2014 o jego nowym, niezwykłym wyzwaniu aktorskim. Efekty jego pracy zobaczymy za kilka tygodni!

Reklama

W serialu „Na sygnale” grasz strażaka. Przed Twoim bohaterem trudne zadania?

Na razie nakręcono dwa odcinki z moim udziałem, w których jako dowódca straży pożarnej będę współpracował z ratownikami medycznymi. W pierwszym wraz ze swoją załogą dostanę wezwanie do wyważenia drzwi w pewnym domu, bo istnieje podejrzenie, że jego właściciel popełnił samobójstwo.

W kolejnym zjawię się na miejscu wypadku samochodowego, by rozciąć rozbity wrak i wyciągnąć z niego ofiary.

W opanowaniu roli zapewne pomógł Ci fakt, że przez wiele lat byłeś strażakiem w jednostce OSP w rodzinnej Gorzycy.

Tak, już jako nastolatek pomagałem w gaszeniu pożarów i usuwaniu szkód po wichurach. Przeszedłem też specjalistyczne szkolenie z zakresu pożarnictwa.

To doświadczenie oczywiście okazało się pomocne na serialowym planie, lecz nie uważam, że o zawodzie aktora wiem już wszystko. Podczas zdjęć uważnie obserwowałem ich grę, to, w jaki sposób współpracują z reżyserem oraz ekipą filmową.

Dwa lata temu opuściłeś rodzinną wieś i wyjechałeś do Warszawy. Łatwo się zaaklimatyzowałeś?

Wbrew pozorom, tak. Od razu zostałem rzucony na głęboką wodę, nie miałem czasu na zastanawianie się i może to właśnie sprawiło, że dość szybko odnalazłem się w miejskiej dżungli. To był świat, którego kompletnie nie znałem.

Nieprawdopodobne tempo życia, nieznane mi wcześniej życie towarzyskie i ciągły ruch. Nie wiem, czy będę chciał zestarzeć się w Warszawie, ale dopóki jestem młody, pełen energii i pomysłów, to miasto daje mi niesamowite możliwości.

Znajomi traktują Cię jak dawniej?

Kiedy pojawiam się w Gorzycach słyszę, że nic się nie zmieniłem, ale poprosiłem kumpli, by jeśli zauważą zmiany w moich zachowaniu, dali mi znać.

Będziesz częściej pojawiać się w serialowych produkcjach?

To była dla mnie niezapomniana przygoda. W swoim życiu próbowałem już różnych rzeczy, jeśli więc będą się kolejne aktorskie propozycje, z chęcią je przyjmę. (uśmiech)

Na co dzień nie zajmujesz się jednak aktorstwem. Zdradź, jakie masz plany na nowy rok?

Przede wszystkim chcę ze swoją dziewczyną rozwijać firmę, którą założyliśmy. To rodzaj zabezpieczenia na przyszłość, bo show-biznes jest nieprzewidywalny. Można w nim funkcjonować przez wiele lat, a później nieoczekiwanie z niego wypaść.

Rozmawiał ARTUR KRASICKI

Tele Tydzień