Reklama
  • Poniedziałek, 4 marca 2013 (12:49)

    Roma Gąsiorowska Otworzyła szkołę aktorską

Ośrodek rozwoju duchowego i artystycznego WAMP gwiazdy "Pitbula" i "Londyńczyków" właśnie rozpoczął działalność.

Zdjęcie

/AKPA POLSKA PRESS Sp.z o.o.
/AKPA POLSKA PRESS Sp.z o.o.

Skąd pomysł na otwarcie szkoły „What a Mystique Place”?

Zastanawiałam się, jak chciałabym spędzić swoje życie, w którą stronę pójść i zebrałam wszystkie ważne dla mnie rzeczy w jeden pomysł.

Reklama

To kreatywne, rozwojowe miejsce, które będzie skupiało wokół siebie twórców i zostanie mostem pomiędzy światem artystów i światem każdego człowieka, który chce rozwijać swoje pasje.

Na mapie Warszawy nie ma takiego miejsca, a ja od zawsze marzyłam o tym, by wypełniać życie sztuką i pozytywną energią.

Czy znajdziesz czas, aby spełniać się aktorsko?

Z nadzieją czekam na to, żeby realizować kolejny projekt filmowy. Mam chrapkę na kino europejskie, szczególnie, że poczyniłam kroki w tym kierunku.

Zagrałam w kilku filmach, które odniosły sukces za granicą, nie jestem już tam anonimowa. Wejście „Ki” do francuskich kin było nie lada osiągnięciem.

Na pewno nie zrezygnuję z grania, bo to uwielbiam!

Skąd wzięło się u Ciebie zainteresowanie medytacją?

Kiedy byłam nastolatką brakowało mi mistrza, potrzebowałam kogoś, kto powie mi, jaką iść drogą, co eliminować, potrzebowałam dyscypliny i praktyki. Zgłębiałam każdą religię, byłam zafascynowana buddyzmem, poznałam, co mówi islam, kabała, judaizm i każda z tych religii czymś do mnie przemawia.

Medytacja w moim odczuciu nie ma związku z religią, ale z autodyscypliną i rozwojem swojej drogi ku oświeceniu. To bardzo ważne w zawodzie aktora, żeby bez względu na okoliczności umieć się skupić, opanować ciało, poczuć jako postać.

Musimy na moment grania zapomnieć, kim jesteśmy i to jest w pewnym sensie stan medytacji.

Kto poprowadzi zajęcia?

Nie tylko ja będę wykładała. Mamy swoją aktorską bazę. Regułą tej szkoły jest wrażliwość na drugiego człowieka, umiejętność tematycznego podejścia do emocji, sytuacji i potrzeb.

Na warsztatach, które będą się odbywały co miesiąc, jest możliwość rozwoju swojej twórczej osobowości. W lutym poprowadzę warsztaty, które zaowocują filmem krótkometrażowym.

Zajmujemy się też coachingiem i co za tym idzie, będziemy wskazywać drogę rozwoju.

Czego mogę Ci życzyć z okazji otwarcia szkoły?

Powodzenia i dotarcia do jak największej liczby osób. Wszystko inne już mam.

Rozm. Natalia Łuczak

Warto wiedzieć!

Artystyczny ośrodek What a Mystique Place znajduje się w Warszawie na ul. Genewskiej 7. Informacje o kadrze i terminach na stronie www.aktorska.com

Świat Seriali

Zobacz również

  • Przez wiele lat jako terapeutka słuchała uważnie ludzi. Czy to doświadczenie inspiruje Panią Karolinę do pisania? Mówi, że tak. Podobno najlepsze scenariusze pisze samo życie. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.