Reklama
  • Poniedziałek, 4 marca 2013 (12:49)

    Roma Gąsiorowska Otworzyła szkołę aktorską

Ośrodek rozwoju duchowego i artystycznego WAMP gwiazdy "Pitbula" i "Londyńczyków" właśnie rozpoczął działalność.

Zdjęcie

/AKPA POLSKA PRESS Sp.z o.o.
/AKPA POLSKA PRESS Sp.z o.o.

Skąd pomysł na otwarcie szkoły „What a Mystique Place”?

Zastanawiałam się, jak chciałabym spędzić swoje życie, w którą stronę pójść i zebrałam wszystkie ważne dla mnie rzeczy w jeden pomysł.

Reklama

To kreatywne, rozwojowe miejsce, które będzie skupiało wokół siebie twórców i zostanie mostem pomiędzy światem artystów i światem każdego człowieka, który chce rozwijać swoje pasje.

Na mapie Warszawy nie ma takiego miejsca, a ja od zawsze marzyłam o tym, by wypełniać życie sztuką i pozytywną energią.

Czy znajdziesz czas, aby spełniać się aktorsko?

Z nadzieją czekam na to, żeby realizować kolejny projekt filmowy. Mam chrapkę na kino europejskie, szczególnie, że poczyniłam kroki w tym kierunku.

Zagrałam w kilku filmach, które odniosły sukces za granicą, nie jestem już tam anonimowa. Wejście „Ki” do francuskich kin było nie lada osiągnięciem.

Na pewno nie zrezygnuję z grania, bo to uwielbiam!

Skąd wzięło się u Ciebie zainteresowanie medytacją?

Kiedy byłam nastolatką brakowało mi mistrza, potrzebowałam kogoś, kto powie mi, jaką iść drogą, co eliminować, potrzebowałam dyscypliny i praktyki. Zgłębiałam każdą religię, byłam zafascynowana buddyzmem, poznałam, co mówi islam, kabała, judaizm i każda z tych religii czymś do mnie przemawia.

Medytacja w moim odczuciu nie ma związku z religią, ale z autodyscypliną i rozwojem swojej drogi ku oświeceniu. To bardzo ważne w zawodzie aktora, żeby bez względu na okoliczności umieć się skupić, opanować ciało, poczuć jako postać.

Musimy na moment grania zapomnieć, kim jesteśmy i to jest w pewnym sensie stan medytacji.

Kto poprowadzi zajęcia?

Nie tylko ja będę wykładała. Mamy swoją aktorską bazę. Regułą tej szkoły jest wrażliwość na drugiego człowieka, umiejętność tematycznego podejścia do emocji, sytuacji i potrzeb.

Na warsztatach, które będą się odbywały co miesiąc, jest możliwość rozwoju swojej twórczej osobowości. W lutym poprowadzę warsztaty, które zaowocują filmem krótkometrażowym.

Zajmujemy się też coachingiem i co za tym idzie, będziemy wskazywać drogę rozwoju.

Czego mogę Ci życzyć z okazji otwarcia szkoły?

Powodzenia i dotarcia do jak największej liczby osób. Wszystko inne już mam.

Rozm. Natalia Łuczak

Warto wiedzieć!

Artystyczny ośrodek What a Mystique Place znajduje się w Warszawie na ul. Genewskiej 7. Informacje o kadrze i terminach na stronie www.aktorska.com

Świat Seriali

Zobacz również

  • Jako dziecko straciła rodziców. Nie miała szczęścia w miłości, zawiodła ją córka, ma problemy ze zdrowiem. Ale mimo to z jej twarzy nie znika uśmiech. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.